According to this news about 60 Kurdish prisoners are on their 4th day of hunger strike in Iranian prisoners. English Translation Coming Soon...

بنا بر اخرین گزارشها در زندان رجایی شهر 60 زندانی هم اکنون در اعتصاب بسر میبرند با این رقم تنها در دو زندان رجایی شهر و ارومیه بیش از 100 زندانی در اعتصاب بسر میبرند،گزارشها حاکی از انست که در زندان مرکزی ارومیه یگانهای سرکوب به زندانیانی که در اعتصاب بسر میبرند یورش برده اند وسایل شخصی زندانیان را با خود برده اند، و گزارشها حاکی از پیوستن 5 نفر دیگر از زندانیان سیاسی و فرهنگی سنندج به اعتصاب کنندگان است
که درحال شمار اعتصاب کنند گان در زندان سنندج به 18 نفر رسیده است.
به دنبال پخش اخبار اعتصاب زندانیان سیاسی در سنندج ، به سرعت نیروهای انتظامی در شهر پخش شدند ،تا فضا را نا امن جلوه دهند ؛ودر ضمن درشهر مرتب به مردم کوچه وبازار گیر می دهند؛واز آنها عکس و کارت شناسایی می خواهند
در ادامه حمایتهای احزاب و نهادههای مدنی امروز کنفدراسیون جوانان شرق کردستان KCR با صدور اعلامیه های حمایت خود را از عملیات دمکراتیک زندانیان سیاسی و مدنی در ایران و شرق کردستان اعلام کرد.
جنبش مستقل جمهوری خواهان دمکرات ولاییک نیز،درروز 27آگوست 2008 ،طی انتشار بیانیه ا ی پشتیبانی و حمایت خودرا اعلام نموده است .

همچنین پشتیبانی و حمایت از اعتصاب های سیاسی و مدنی کرد در خارج از کشور نیز ادامه دارد. شماری از سازمانهای مدنی و چندین حزب، قرار است فردا 29 اگوست تجمعی را در شهر لاهه هلند در مقابل دادگاه جنایات جنگی انجام خواهند داد.

طی فراخوانی که در این باره منتشر شده، از تمام ازدیخواهان ساکن هلند خواسته شده است که برای شرکت در این تجمع روز جمعه در مقابل دادگاه بین المللی لاهه گرد هم آیند. این تجمع ساعت 1 به وقت محلی شروع و تا ساعت 4 عصر ادامه خواهد داشت.

همچنین کردهای ساکن بلژیک نیز روز شنبه 30 اگوست به همین منظور و برای نشان دادن اعتراض خود علیه صدور احکام اعدام از سوی رژیم ایران، تجمعی برگزار می کنند. این تجمع ساعت 2 بعد از ظهر به وقت بروکسل، در برابر مرکز اصلی اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد.
از طرف دیگر حبیب الله لطیفی دانشجوی کرد محکوم به اعدام، در زندان شهر سنندج ممنوع الملاقات شد.
خانواده حبیب الله لطیفی که روز دوشنبه ی گذشته برای ملاقات به زندان مرکزی شهر سنندج رفته بودند، مطلع شدند که شماری از زندانیان از جمله جبیب الله لطیفی ممنوع الملاقات شده اند.
احمد اندریاری
arezandaryary@gmail.com

0 Comments:

Post a Comment