!اطلاعیه مطبوعاتی: قتل عام مخالفان ایرانی در کمپ اشرف باید محکوم شود

برای انتشار فوری

4 سپتامبر، 2013

قابل توجه: سردبیران مطبوعات

در سحرگاه روز اول سپتامبر 2013 حدود 100 نفر از ساکنان ایرانی کمپ اشرف که از مخالفین نظام جمهوری اسلامی و از اعضای مجاهدین ( سازمان مجاهدین خلق ) هستند با خشونت مورد حمله قرار گرفتند. تعداد 52 تن از آنها به قتل رسیدند و حداقل 7 نفر از ساکنان توسط مهاجمان ربوده شدند. بسیاری از قربانیان یا از جانب سر و یا از ناحیه بالای سینه مورد ضرب گلوله قرار گرفته و کشته شدند در حالیکه دست تعدادی از آنها از پشت سر بسته شده بودند! روایت های مختلفی از این رویداد در رسانه ها در گردش است ولی به نظر می رسد که نیروهای امنیتی عراق این حمله وحشیانه را انجام داده اند .

سایه حسن که یک وکیل کانادایی ایرانی ، وبلاگ نویس و فعال طرفدار دموکراسی است اظهار داشت: " ساکنان کمپ اشرف در سال 2003 خلع سلاح شدند و به آنها موفعیت افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو داده شده بود. دولت عراق موظف به حفاظت از ساکنان اشرف و تضمین امنیت آنها می باشد . متاسفانه دولت عراق تعهد خود را در حصول اطمینان از ایمنی و امنیت اپوزیسون ساکن کمپ اشرف انجام نداده است .

سایه حسن در ادامه اظهار داشت: " نگرانی بزرگ اینست که در حالی که نیروهای عراقی این حمله را انجام داده اند، دستور خود را از رژیم اسلامی در ایران گرفته اند. رژیم ایران برای انجام حملات و ترور علیه اپوزیسیون ایران به بدنامی شناخته شده است. این را هم باید توجه داشت که این اولین بارنیست که کمپ اشرف با خشونت مورد حمله قرار میگیرد . "

سایه حسن بیان نمود: " در حالی که برخی صحبت از این میکنند که دولت عراق در رابطه با این حمله خشونت آمیزیک تحقیق و تفحص " بی طرف " انجام خواهد داد، این راضی کننده نیست . از آنجا که نیروهای عراقی خود مسئول حمله و قتل بیش از 52 مخالف هستند تحقیقات باید به جای دولت عراق توسط یک شخص ثالث بی طرف صورت گیرد. "

سایه حسن در آخر گفت: " من این حمله خشونت آمیز توسط نیروهای عراقی را محکوم میکنم وبا قربانیان این حمله عمیقا همدردی مینمایم. قتل ساکنان کمپ اشرف باید توسط کانادا و جامعه بین المللی محکوم شود و لازم است یک تحقیق مستقل و بیطرفانه در مورد این کشتار انجام شود ".

تماس برای رسانه ها : سایه حسن، وکیل جنایی دفاع، بلاگر، فعال طرفدار دموکراسی

تلفن : 9238-363-416 Email: Sayehhassan30@gmail.com Blog: www.shiro-khorshid-forever.blogspot.com

0 Comments:

Post a Comment